Haber

Yavuz Ağıralioğlu, İyi Parti’yi eleştirdi: Kandil’den gelen açıklamalara sessiz kalıyorlar

ensonhaber.com

Yavuz Ağıralioğlu, altılı masada yaşanan adaylık krizi sonrası ürkütücü açıklamalarda bulundu.

Altılı masanın partisine tuzak kurduğunu söyleyen Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nın HDP ile olan yakınlığına isyan etti.

Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, şunları kaydetti: “Millet tercihiyle baş başa bırakılamaz, tercih sıkıştı. Kurduğumuz masada pusuya düşürüldük. Terörün gölgesinin düştüğü yerde değiliz. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısı oldu. Kaybedelim daha çok.” çocuk katilini överek kazanmaktansa.”söz konusu.

Ardından Ağıralioğlu bir açıklama daha yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini açıkladı.

PKK’nın yürütme kanadı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek çağrısı yaparken Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Kemal Bey kazanırsa siyaset tıkanır: Çabucak parti kurmam gerekebilir

Gazeteci Hande Fırat’a konuşan Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması durumunda siyaset şeridinin sıkışacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu kazanırsa parti kurmak zorunda kalabileceğini söyleyen Ağıralioğlu, şunları kaydetti: “Kemal Bey kazanırsa bu galibiyetin siyaset şeridini sıkıştıracağını düşünüyorum. Bu nedenle bir sonraki seçimin ertelenmesi gerekecek. Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmam gerekebilir.”şeklinde konuştu.

“Değişim isteyenler, çocuklarımızın katillerine umut oluyor”

“İktidarı değiştirmek isteyenlerin, çocuklarımızın katillerinden medet ummaları utanç vericidir”diyen Ağıralioğlu, Kandil’den yapılan açıklamalara dikkat çekti.

PKK’nın yürütme kanadından gelen destek açıklamalarına PKK’nın sessiz kaldığını ifade ederek, hain terör örgütünün saldırılarını durdurduğunun altını çizdi.

Kandil’den açıklama geliyor: Yeter Parti bir şey söylemiyor

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu kanadının PKK ile oturup çatışmasızlık konuştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bakın Kandil’den bir açıklama var: Faşizme karşı omuz omuzayız… İYİ Parti’den bir şeyler söylemesini bekliyorum. PKK ‘çatışma yok’ ilan etti. Nedir? Süreç bozulmamalı.. … Süreç dedikleri şey Kemal Bey’in adaylığı… Oturmuş konuştular belli ki…”

haber-mut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu