Haber

Rıfat Ilgaz’ın Oğlu Aydın Ilgaz Hayatını Kaybetti

Türk edebiyatının değerli isimlerinden Rıfat Ilgaz’ın oğlu Yayıncı Aydın Ilgaz (82) bugün İstanbul’da vefat etti. Ilgaz yarın öğle saatlerinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Çınar Yayınları’nın kurucusu Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz (82), bu sabah İstanbul’daki evinde kalp krizi geçirdi. Ilgaz, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Ilgaz yarın öğle saatlerinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından Ilgaz ailesine ve edebiyat dünyasına başsağlığı diledi. Özkan’ın paylaşımı şöyle:

“Hababam Sınıfı’nın yazarı ve Çınar Yayınları sahibi Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’ı kaybettik. Üzgünüm. Ilgaz ailesine ve edebiyat dünyasına başsağlığı diliyorum.”

AYDIN ​​ILGAZ KİMDİR?

Aydın Ilgaz, 2 Mart 1940’ta İstanbul’da doğdu. Babası Rıfat Ilgaz ile kurduğu Çınar Yayınları’na devam ediyordu. 2004 yılında Rıfat Ilgaz’ın ‘Hababam Sınıfı’ ve ‘Sınıf’ kitaplarıyla ilgili anılarını ‘Sınıfın Efsanesi’ adlı kitabında topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu