Haber

İzmir Büyükşehir Çiğli trafiğini rahatlatacak köprüde sona yaklaşılıyor

Çiğli trafiğini rahatlatacak köprünün sonuna doğru

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Aydınlıkevler Mahallesi Cemil Meriç Bulvarı ile 6779 sokak ortasında araç trafiğini rahatlatacak dere üzerinde araç köprüsü imalatına devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Önder Soyer, köprü ve kavşak düzenlemesiyle bölgedeki trafiği rahatlatacaklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çiğli Aydınlıkevler Mahallesi Cemil Meriç Bulvarı ile 6779 sokak ortasında araç trafiğini rahatlatacak dere üzerine araç köprüsü yapma çalışmalarını sürdürüyor. 19 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde 4 şeritten oluşacak tek açıklıklı köprünün betonarme ayaklarının ve prefabrik kirişlerinin imalatları devam ediyor.

Kavşak düzenlemesi de yapılacak

Çalışmaları incelemek üzere bölgeye giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 milyon TL’ye mal olacak köprünün yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Özgür Ozan Yılmaz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Daire Başkanı Hamdi Ziya Aydın ile projenin detaylarını görüşen Başkan Soyer, köprünün Çiğli Emniyet Müdürlüğü ve bölgedeki eğitim kurumlarının ulaşımını kolaylaştıracağını söyledi. Anadolu Caddesi. Soyer, köprünün tamamlanmasıyla birlikte kavşak çalışması da yaparak bölgedeki trafiği rahatlatacaklarını duyurdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

persembehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu