Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayati Yazıcı’nın annesinin cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı’nın cenazesine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatı boyunca hayırlı evlatlar yetiştirmiştir. Bu çocuklar onun en önemli mirasıdır ve inanıyorum ki bu çocuklar onun ebedî alemdeki en önemli şahitleri olacaktır. Bizler de şahidiz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı, 19 Temmuz’da hayatını kaybetti. 96 yaşında hayatını kaybeden Yazıcı için bugün Eyüp Sultan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Hayati Yazıcı’ya Erdoğan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor SporBaşta Bakan Osman Aşkın Bak olmak üzere birçok bakan ve siyasi parti temsilcisi onu yalnız bırakmadı.

BU OĞULLARININ EBEDİ DÜNYADA EN ÖNEMLİ ŞAHİTLERİ OLACAĞINA İNANIYORUM.

Cenaze namazının ardından bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Allah’a uğurladığımız annemiz Fatma ile yolum ve davam olan Hayati Bey’in anneleri ve Hayati kardeşimizi birlikte büyüten Fatma annemiz. bu yolda yürüdüğümüz, bu durumda beraber yürüdüğümüz, yolu birlikte yürümemize vesile olan, en güzelini Diyanet İşleri Başkanım yaptı.Ayet-i kerimede Rabbim ‘her nefis ölümü tadacaktır’ diyor.Fatma annemiz de var. 96 yaşına geldi öyle bir hayat.O bu hayatta güzel evlatlar yetiştirdi.Bu çocuklar onun en kıymetli mirasıdır ve inanıyorum ki bu çocuklar onun ebedî âlemde en kıymetli şahitleri olacaktır.Bizler de şahidiz.Bizler Fatma annemiz için de dua edeceğiz, mekanı cennet olsun, Rabbim cennetiyle, güzelliğiyle nasib etsin inşallah.” Fatma Yazıcı’nın cenazesi toprağa verilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu